Штучне хутро привертає до себе увагу, і його часто важко відрізнити від натурального. Одяг й аксесуари, виготовлені з цього матеріалу, зараз у моді: дедалі більше брендів відходять від соболиного, норкового, шиншилового й іншого натурального хутра, створюючи модні речі, які не лише виглядають стильно, але також є екологічними й етичними. Але що робити, якщо ваша улюблена річ потребує чищення? Щоб ваш новий одяг або домашній декор, виготовлений з хутряної тканини, довго мав чудовий вигляд, важливо знати правила прання штучного хутра.
Я говорить за себе назва, матеріал виготовляється штучно. Так само, як і вельвет, він належить до категорії ворсових тканин. Її особливості: щоб надати цій тканині тривимірної структури, під час виробництва застосовується система третьої нитки, яка формує ворс на третій стороні. Тоді як базова тканина зазвичай виготовляється в бавовни, для ворсу використовується синтетична пряжа, наприклад поліестер. Вона вплітається в базову тканину таким чином, що на підкладці формуються петлі. На наступному етапі виробництва ворс розрізається, начісується вгору й за потреби підрізається. Щоб запобігти втраті ворсу на зворотний бік тканини наноситься еластичний клей. У такий спосіб штучне хутро має необмежену кількість варіантів дизайну. Штучне хутро може бути м’яким, як бавовняна вата, або плюшевим, як іграшковий ведмедик. Щоб воно довго залишалося таким, важливо дотримуватися деяких правил під час прання штучного хутра.
Є кілька способів прання штучного хутра: у пральній машині та вручну. Найкраще дотримуватися рекомендацій виробника на бирці з інформацією щодо догляду.
- Перед початком циклу прання виверніть текстиль навиворіт. Це допоможе захистити плюшевий матеріал.
- Якщо ви вирішили прати штучне хутро в пральній машині, виберіть делікатний цикл прання з температурою щонайбільше 30 °C. Пам’ятайте, що прання навіть за 60 °C спричинить незворотну деформацію тканини.
- Зменште швидкість віджимання й не використовуйте цикл віджимання. Делікатний матеріал буде вам за це вдячний.
- Виймаючи одяг або аксесуар зі штучного хутра з пральної машини після циклу полоскання, загорніть його в товстий рушник і покатайте вперед-назад кілька разів. У такий спосіб рушник поглине вологу.
- Потім потрусіть хутряну річ, щоб штучне хутро не злиплося, і надайте речі правильної форми.
Може бути, що виробник чітко вимагає ручного прання. У такому разі використовуйте раковину або пластиковий тазик із холодною або злегка теплою водою для процедури.
- Додайте засіб для ручного прання й дочекайтеся утворення піни.
- Залиште штучне хутро замочуватися на 15–20 хвилин, а потім ретельно прополощіть його кілька разів холодною водою.
- Під час останнього полоскання можете додати у воду пом’якшувач тканини, наприклад Vernel.
Сушіння штучного хутра на електросушарці – не дуже гарна ідея! Хутро й електросушарка не сумісні, навіть якщо електросушарка розташована в прохолодному середовищі. Сушильна машина створює тепло й тертя, що руйнує делікатні волокна ворсу. Це найгірший спосіб сушіння, за якого можна навіть пошкодити машину. Щоб уникнути тривалого сушіння, загорніть штучне хутро в сухий рушник після прання в зазначений вище спосіб. Згодом рекомендується повісити одяг на плічка й вивісити на свіже повітря або в добре провітрюваному приміщенні. Використовуйте щітку для собак і котів, щоб ваша улюблена річ стала ще пухнастішою.
Після вечора в ресторані ваша шуба зі штучного хутра має сильний запах їжі? Це не означає, що її необхідно прати в пральній машині. Щоб позбутися неприємних запахів достатньо повісити шубу зі штучного хутра у ванній кімнаті, коли ви приймаєте душ. Пара лагідно усуне неприємні запахи.
Для прання делікатного штучного хутра рекомендовано використовувати дуже м’який засіб для прання. Perwoll для вовняних та делікатних тканин – це сучасний засіб з догляду за волокнами тканини, завдяки якому речі зі штучного хутра залишаються пухнастими. Додайте трохи пом’якшувача тканини на початку циклу полоскання – це додатково покращить результат.