Одяг для плавання й рушники зазнають різного впливу, як-от від сонця, хлору, солоної води або поту. Якщо ви хочете, щоб ваші купальник, купальний костюм або купальні плавки слугували вам більш ніж один сезон, рекомендується дотримуватися правил прання й догляду за ними. Наведені нижче поради допоможуть вам!
Обов’язково виперіть новий купальник, перш ніж одягати його вперше. Для прання вашого улюбленого кольорового купальника особливо добре підійде засіб для прання із захистом волокон тканини, як-от Perwoll Відновлення кольору та волокон. Прання необхідне не лише з міркувань гігієни. Під час виготовлення текстилю багато виробників використовують хімічні речовини, які згідно з рекомендаціями мають контактувати зі шкірою лише протягом нетривалого часу. Матеріали, як-от поліестер, волокна спандексу або нейлон, які використовуються в одягу для плавання, часто обробляють засобами, що запобігають утворенню плісняви. Також часто використовуються барвники, фіксатори кольору або пластифікатори, які можуть спричинити запалення шкіри й свербіж.
Сонцезахисні засоби й олії для засмаги можуть залишати плями на купальнику. Крім того, пісок, солона вода й хлор можуть пошкоджувати ваш купальник у процесі його використання. Тому одразу після плавання необхідно прополоскати купальник або купальний костюм у чистій воді. Під час приймання душу ви також можете спершу вручну прополоскати свій купальник або купальні плавки з м’яким мийним засобом. Після трьох-чотирьох разів використання одяг для плавання необхідно належним чином випрати. Тобто, у пральній машині, щоб забезпечити ретельне видалення бруду.
Не застосовуйте цикл інтенсивного прання на деліктних тканинах для плавання: не періть купальник за температури 60 °C. Найкраще вибрати делікатне прання за температури 30 °C. Крім того, необхідно прати без циклу віджимання й використовувати м’який засіб для прання. Для купальника з кількома різними кольорами підходить засіб для делікатних або кольорових речей, а для світлого й білого купальника – універсальний засіб для прання. Крім того, не слід використовувати пом’якшувач тканини, інакше це з часом призведе до зносу тканини. Щоб захистити купальник від механічних пошкоджень у пральній машині, кладіть його в мішок для прання, так само, як і спідню білизну. У такий спосіб металеві застібки й кінці не зможуть погнутися або подряпати барабан.
Не можна сушити вологий одяг для плавання на сонці. Прямі сонячні промені спричиняють вицвітання кольорів. Найкращий спосіб сушіння – злегка віджати купальні плавки або купальник у рушнику, а потім повісити на сушарку для одягу в затінку. Якщо вивісити купальник або купальні плавки вологими, еластичні волокна тканин швидко зносяться. Так само, у разі сушіння в сушильній машині або біля обігрівача одяг для плавання може втратити форму. Рушники й банні рушники можна прати в пральній машині за температури 60 °C, попередньо відсортувавши за кольорами. Найкраще сушити їх на повітрі, щоб уникнути жорсткості волокон тканини.
Правильно випрати ваш купальник допоможе бирка з інформацією щодо догляду. Більшість текстилю для плавання виготовляється з поліестеру й також містить спандекс або поліамід. Однак тепер неопрен використовується не лише в одязі для серфінгу й гідрокостюмах. Дедалі більше модних брендів уже використовують цей матеріал також і для одягу для плавання. Прати одяг з неопрену важче, оскільки в ньому ви більше пітнієте, але його можна прати лише холодною водою ручним пранням. Якщо одяг дуже брудний, рекомендовано замочити його на деякий час із використанням невеликої кількості засобу для прання.
Зараз також у моді купальники з бавовняних ниток кроше, але як їх прати? Рекомендується делікатне прання за температури 30 °C з невеликою кількістю пом’якшувача тканини. За жодних обставин не слід сушити їх у сушильній машині або викручувати. Купальник із бавовни кроше найкраще сушити, поклавши на рушник, або на сушарці для одягу в затінку. Так ви зможете довше отримувати задоволення від улюблених речей!