Молода жінка, вдягнена в жовту сукню, що розвівається, і солом’яний капелюх, яка йде лавандовим полем.

Прання віскози – як зберегти форму улюбленої речі

Віскоза – комфортна для шкіри тканина. Цей розкішний матеріал має блиск, як у вельвету, і використовується майже в усьому модному одязі: сукнях, що вільно спадають, брюках, м’яких шарфах або кольорових сорочках. Проте як правильно прати речі з віскози, щоб вони зберігали свій блиск? Це нелегко, адже цей матеріал дуже делікатний.

Коротка інформація щодо матеріалу – що такого особливого у віскозі?

Щоб зрозуміти, як правильно прати віскозу, корисно знати її властивості. Віскоза, яка також називається штучним шовком, – це напівприродний, напівштучний матеріал. Віскоза виготовляється з целюлози, яку додатково обробляють хімічними речовинами.

Як прати тканини з віскози?

Віскоза – делікатний матеріал, який легко дає усадку й на якому легко утворюються зморшки. Тому важливо вибрати правильну температуру й відповідний засіб для прання. Однак іноді під час прання речі з віскози не потрібно враховувати обмеження, а саме коли тканина складається із суміші матеріалів.

 • Оскільки віскоза має тенденцію до усадки, допустимою для неї буде температура не більше ніж 40 °C. Ця умова стосується, наприклад, віскозної сорочки, але також і будь-яких інших речей.
 • Якщо ви не хочете ризикувати, слід вибрати нижчу температуру й прати віскозу за температури 30 °C. Якщо ви маєте сумніви, перевірте бирку з догляду.
 • Для захисту матеріалу рекомендується заповнювати барабан пральної машини не більше ніж на дві третини.
 • Застібки-блискавки, блискітки або стрази можуть спричиняти потертості й плями. Рекомендується прати одяг із ними окремо.
 • Іноді рекомендується прати віскозу в холодній воді, наприклад, якщо це шарф із віскози. Найкраще використовувати пральний засіб, який також підходить для вовни. Щоб зберегти форму й невагомість легкого шарфу з віскози, рекомендується сушити його в горизонтальному положенні й прасувати за низької температури, поклавши поверх іншу тканину.
 • Неправильний догляд негативно впливає на речі з віскози. Якщо річ дала усадку, виперіть її ще раз за температури 40 °C або замочіть у воді з лагідним шампунем для немовлят. Це дасть змогу послабити волокна тканини, щоб надати їм форми знову.
Наближений вигляд бирки з догляду за одягом, виготовленим зі 100% віскози.
З правильним доглядом ваші улюблені речі, виготовлені з віскози, довго зберігатимуть свій гарний вигляд.

Сушильна машина – під забороною

Через структуру віскози на цьому матеріалі легко утворюються складки, тому одяг із нього не підходить для сушильної машини. Рекомендується вивішувати сушитися одяг із цього матеріалу на свіжому повітрі. Ніколи не кладіть цей матеріал на обігрівач: висока температура становить ризик усадки тканини. Щоб речі з віскози були гарними й без складок після прання, почніть прасувати їх ще до повного висихання. Прасуйте на другому режимі температури, поклавши поверх речі зволожену тканину. Також чудово підходить парова праска.

Чому дала усадку моя футболка?

Можливо, ви стикалися із ситуацією, коли, виправши одяг із віскози вперше, ви діставали з пральної машині річ у незрозумілому стані. Тканина була жорсткою, наче картон. Не хвилюйтеся, у такому разі не варто відразу викидати річ. Можливо, ви помітили, що під час сушіння тканина знову стає м’якою, а після прасування вона набуває початкової форми.

Які пральні засоби підходять для віскози?

Пральний засіб має бути також ефективним за низької температури прання, щоб він міг очистити одяг із віскози. Для делікатних волокон тканини підходить м’який засіб для прання. Найкращий вибір – рідкий пральний засіб, як-от Perwoll для вовняних та делікатних тканин, який зберігає насиченість кольорів.

Чи можливо прати віскозу за температури 60 °C?

Це залежить від типу віскози. Модал, наприклад, складається винятково з волокон букового дерева, які скручуються по-іншому. Перевага: тканина висихає швидше й стійка до високих температур. Тому постільну білизну, домашній текстиль і простирадла часто виготовляють із модалу, який можна навіть виварювати. Те саме стосується ліоцелу, який отримують з евкаліптового дерева та який є популярним матеріалом для літніх суконь і спідньої білизни.

Пов’язані статті

 • Perwoll Відновлення кольору та волокон

  Сучасний догляд за волокнами для сяючого кольорового одягу.

 • Позначки догляду

  Що означають позначки на етикетках одягу

 • Як засоби Perwoll запобігають кошлатанню й вицвітанню

  Тривала приголомшлива краса: Дізнайтеся, як запобігти ковтунцям за допомогою Perwoll Renew & Repair Pilling і зберегти одяг у відмінному стані надовго.