Натільні сорочки, виготовлені з тонкого шовку, труси-боксери з органічної бавовни й мереживні бюстгальтери – це речі, які безпосередньо контактують зі шкірою, тому мають бути особливо високоякісними, м’якими й дихаючими. Однак зазвичай саме ці речі найбільш делікатні, оскільки спідня білизна особливо часто переться. Наші рекомендації допоможуть вашій навіть найтоншій спідній білизні виглядати, як новій, після кількох циклів прання.
Коли мова йде про прання спідньої білизни, у цьому процесі постає кілька завдань, з якими потрібно впоратися.
Оскільки спідня білизна безпосередньо контактує зі шкірою, цикл прання має ретельно усувати не лише піт і плями, але й бактерії.
Повсякденна бавовняна або витончена мереживна, спідня білизна має багато різновидів, і не для кожного з них підходять однакові умови прання. Тому не кожну спідню білизну можна прати в пральній машині.
Зазвичай ми перемо спідню білизну частіше, ніж інший одяг, адже змінюємо труси щодня, а бюстгальтери – щонайбільше після чотирьох-п’яти разів носіння. Отже, з усього одягу спідня білизна найчастіше переться в пральній машині. Щоб спідня білизна слугувала вам довше, прання має бути якомога делікатнішим, незважаючи на його ретельність.
Правильне прання в кожному окремому випадку більшою мірою залежить від матеріалу. У випадку з трусами й бюстгальтерами бирки з інструкціями щодо прання часто зрізаються з них для зручності або комфорту носіння. У таких випадках слід уважно дотримуватися наведених нижче рекомендацій щодо температури й циклу прання.
Чоловічі труси-боксери, труси-плавки й майки, виготовлені з бавовни, можна легко прати в пральній машині. Для кольорових речей вибирайте температуру від 40 до 60 °C залежно від ступеня забруднення й використовуйте відповідний засіб для прання із захистом кольору. Білу бавовняну спідню білизну можна прати за високих температур, але навіть для них зазвичай достатньо температури 40–60 °C.
Делікатніші речі, виготовлені з віскози чи мережива, не достатньо стійкі до впливу, тому для них слід установити делікатний цикл прання з температурою до 40 °C і використовувати відповідний м’який пральний засіб. Щоб надійно усунути всі бактерії та неприємні запахи, можна використовувати спеціальні гігієнічні засоби для полоскання. Вони забезпечують антибактеріальний ефект і нейтралізують неприємні запахи. Однак ніколи не сушіть цю делікатну спідню білизну в сушильній машині.
Тонкі тканини, як-от спідню білизну, виготовлену з чистого шовку, слід прати вручну. Для цього замочіть білизну на кілька хвилин у воді кімнатної температури з додаванням невеликої кількості (антибактеріального) рідкого засобу для прання. Потім прополощіть чистою холодною водою і покладіть сушитися на повітрі, бажано на рушнику.
Функціональна й спортивна спідня білизна потребує спеціального догляду, щоб, крім чистоти, вона зберігала свої потопоглинальні й температурорегулювальні властивості. За низьких температур, низької швидкості віджимання й використання спеціальних засобів для прання спортивного одягу водовідштовхувальна мембрана залишається неушкодженою.
Пом’якшувач тканини не рекомендується використовувати для прання спортивного одягу в пральній машині. З іншого боку, у разі прання звичайної спідньої білизни, яка містить бавовну, пом’якшувач тканини робить її ще комфортнішою для тіла.
Бюстгальтери також можна прати в пральній машині. Зазвичай для цього достатньо температури 30–40 °C. Однак не слід класти бюстгальтери в барабан без захисту. Використовуйте для бюстгальтерів на каркасі спеціальний мішок для білизни, що запобігає розстібанню гачків і пошкодженню пральної машини чи іншої білизни. Перед циклом прання потрібно застебнути гачки. Спідню білизну з принтом або вишивкою також можна класти в мішок для білизни й слід також вивертати навиворіт – це захищає декоративні елементи від зносу й рвання.