Як засоби Perwoll запобігають кошлатанню й вицвітанню

Як засоби Perwoll запобігають кошлатанню й вицвітанню, щоб ваш одяг довше залишався, як новим

Для одягу кошлатання й вицвітання – не надто бажані характеристики. Аби дізнатися, що можна зробити, щоб ваш одяг якнайдовше виглядав, як новий, ми поговорили з нашими експертами з тканин Perwoll і поставили їм такі запитання:

 • Що спричиняє кошлатання й вицвітання?
 • Як засоби Perwoll Відновлення кольору та волокон запобігають кошлатанню й вицвітанню?
 • Що ще можна зробити, щоб одяг довше залишався, як новим?

Ось що вони відповіли:

Що спричиняє вицвітання й кошлатання?

Ці два явища, на перший погляд, можуть бути не пов’язаними між собою, але насправді вицвітання й кошлатання мають багато спільного. Розгляньмо це докладніше.

Кошлатання

Кошлатання – це утворення вузликів на поверхні тканини, через що вона має грубий вигляд. Також відоме як «надокучливий ворс на светрі». Кошлатання виникає з двох основних причин:

1. Природна властивість

Усі тканини кошлатяться, причому деякі більше за інші. Це здебільшого визначається фізичними властивостями самої тканини. Зазвичай тканина з довшими волокнами має менше кінців, а отже, вона менше кошлатиться. Трикотажні тканини, особливо зниженої щільності, мають коротші волокна, які залишають простір між переплетеннями пряжі, що робить їх уразливішими. 

2. Догляд

Догляд за одягом – це другий важливий аспект. Простіше кажучи, що більше тертя зазнає одяг, то з більшою імовірністю на ньому утворюються вузлики, або кошлатання. Проте для цього не так багато й треба: щоразу під час пересування, ходьби, або коли ви торкаєтеся свого одягу, виникає тертя. До того ж перемішування в пральній і сушильній машинах також здатне посилювати проблему. 

Вицвітання

Можливо, ви помітили, що після того як вдягли свій одяг кілька разів, його колір виглядає тьмянішим, ніж раніше. На це є дві основні причини:

1. Втрата кольору

Часте прання, особливо на високих температурах, може спричинити втрату кольору. Крім того, деяким видам тканин особливо важко зберігати кольори. Наприклад, натуральні волокна, як-от бавовна, зазвичай не такі кольоростійкі, як синтетичні тканини. 

2. Кошлатання

Вицвітання спричинено кошлатанням? Це фізичне явище! Кольорова тканина виглядає найкраще, коли волокна мають ідеально плоску поверхню та здатні відбивати світло найкращим можливим чином. За вищезгаданого кошлатання не лише утворюються вузлики, але й послабляються кінці волокон, які виступають із тканини. Ці кінці волокон забезпечують випадкове розсіювання й відбиття світла в різних напрямках. Для нашого ока ця тканина виглядає вицвілою або наче із сіруватим відтінком. 

Як може допомогти засіб Perwoll Відновлення кольору та волокон?

Гарне запитання! У разі кошлатання й вицвітання інноваційна формула засобу Perwoll Відновлення кольору та волокон пропонує водночас дві переваги. З одного боку, відновлювальний комплекс допомагає усунути послаблення волокон і розгладити пошкоджені волокна для створення яскравої поверхні й оптимального світловідбиття. Це не лише дає змогу запобігти кошлатанню, але й забезпечує яскравіший, насиченіший колір. З іншого боку, спеціальні полімери у формулі допомагають запобігти втраті кольору під час прання, таким чином зберігаючи не лише первинні кольори, але й забезпечуючи добре відомий ефект відновлення кольору Perwoll.

Сім найкращих порад для запобігання кошлатанню й вицвітанню

Звісно, є ще деякі рекомендації, які допоможуть на довго зберегти чудовий вигляд одягу:

 1. Завжди уважно читайте інструкції щодо прання й інформацію на бирках на одязі та дотримуйтеся їх.
 2. Перед пранням вивертайте одяг навиворіт, щоб захистити поверхню тканини від надмірного тертя.
 3. Періть одяг подібного кольору, щоб уникнути забарвлення тканини.
 4. Використовуйте спеціальні абсорбуючі серветки, що поглинають надмірний барвник.
 5. За можливості використовуйте делікатний або ручний режим прання.
 6. Найкраще сушити білизну в затінку. Кольори деяких тканин поступово руйнуються через вплив ультрафіолетового випромінювання в сонячному світлі, а тому вицвітають.
 7. В’язані светри не повинні довго вільно висіти. Натомість обережно складіть їх і покладіть на зберігання.

Image credits:
Header image: © Fotalia
Image one: © Stocksy
Image two: © GettyImages
Image three: © Stocksy

Пов’язані статті

 • Perwoll Відновлення кольору та волокон

  Сучасний догляд за волокнами для сяючого кольорового одягу.

 • Позначки догляду

  Що означають позначки на етикетках одягу

 • Пральний засіб для вовни – лагідне прання вовняних і делікатних речей

  Чому засіб для прання шерсті та делікатних тканин настільки важливий?