Прання шовку з одночасним захистом тканини

Небагато тканин можуть порівнятись у вишуканості з шовком. Елегантність і тендітний блиск – ось чому ця тканина особливо часто використовується для топів і шалей. Але шовк не лише має благородний вигляд: улітку він охолоджує, а взимку зігріває. Одним із недоліків делікатної натуральної тканини є те, що її дещо важче прати порівняно з бавовняними або синтетичними тканинами. У цих рекомендаціях ви дізнаєтеся все про правильне, делікатне прання шовку, щоб волокна тканини мали благородний сяючий вигляд протягом тривалого часу.

Що потрібно знати про шовкові тканини

На бирці можна знайти інформацію, чи виготовлено тканину з чистого шовку або це суміш волокон тканини з домішками шовку. Типові шовкові тканини – шифон, органза, сатин, тафта й бурет. Однак деякі з цих тканин можуть виготовлятися зі штучного шовку. Тому рекомендується звертати увагу на склад тканини, з якої виготовлено одяг. Наведена далі порада стосується всіх тканин, виготовлених із шовку або його домішок: не піддавайте ці тканини впливу надмірного тепла. Шовкове волокно отримується з кокону шовкопрядів; подібно до волосся, воно створене з білка, тому надмірне тепло може пошкодити його. Крім того, делікатне натуральне волокно не переносить впливу парфумів, дезодорантів, поту й прямих сонячних променів.

Підготовка до прання

На бирці з догляду за шовковою тканиною ви знайдете інформацію щодо того, чи можна прати цей одяг або його потрібно чистити в хімчистці. Крім того, слід зробити тест на стійкість кольору. Для цього змочіть ватну кульку у воді з додаванням невеликої кількості делікатного засобу для прання. Потім обережно прикладіть вологу ватну кульку до прихованого шва. Якщо колір пристає до ватної кульки, краще віднести одяг до хімчистки замість його прання вдома.

Прання шовку в пральній машині або вручну

Ви можете прати шовк у пральній машині, якщо на ній є делікатний режим. На бирці з догляду на одязі зазначено допустиму температуру прання. За жодних обставин температура не має перевищувати максимум 30 °C. Також важливо використовувати м’який засіб для прання, який особливо підходить для шовку, як-от Perwoll для вовняних та делікатних тканин. Він не лише очищає волокна тканини, але й дбає про них, тому шовкова тканина довше зберігатиме гарний вигляд.

Ця порада стосується ручного прання: світлий шовк слід прати у воді кімнатної температури, а темний шовк або шовк із принтом – у холодній воді. Звісно, важливо також використовувати правильний засіб для прання. Під час замочування слід постійно, але обережно перевертати одяг, оскільки вологий шовк особливо делікатний. Після щонайбільше п’яти хвилин вийміть шовковий одяг і прополощіть холодною чистою водою.

Видалення плям на шовку

У разі видалення плям на шовковій речі найважливіше завжди прати річ повністю, інакше на тканині утворяться розводи. За жодних обставин не допускайте контакту шовку з відбілювачем або іншим засобом для виведення плям, які агресивно діють на тканину. Також не тріть пляму, оскільки це пошкодить шовк і може призвести до втрати кольору в цій області. У разі дуже великих або темних плям рекомендується віднести одяг до хімчистки.

Сушіння шовку

Температура в сушильній машині зависока для шовку, тому його слід сушити лише на повітрі. Після прання слід покласти річ у сухий рушник, обережно загорнути й стиснути. Ніколи не викручуйте й не віджимайте рушник із шовковою річчю. Після попереднього сушіння розгорніть рушник знову, вийміть річ і покладіть сушитися на іншому рушнику. Не сушіть шовкову річ під прямими сонячними променями.

Прасування шовку

На бирці з догляду також надається інформація щодо того, чи можна прасувати шовковий одяг та за якої температури праски. Загальна порада: завжди прасуйте шовкову тканину з вивороту й не розпилюйте на неї воду, як на бавовняні або льняні тканини.

Пов’язані статті

  • Perwoll для вовняних та дeлікатних тканин

    Зберігає гладкість і форму одягу з вовни та інших делікатних тканин.

  • Позначки догляду

    Що означають позначки на етикетках одягу

  • Засіб для прання спортивних речей: правильне прання функціонального й спортивного одягу

    Так правильно прати одяг для спорту й термоодяг, а також доглядати за матеріалом.