Як правильно прати чорні джинси

Усе ще чорний чи вже темно-сірий? Тим, хто любить носити чорні джинси, знайома ця проблема: після декількох прань вони починають втрачати колір або на них з'являються білі смуги. Це може навіть гарно виглядати, проте, особливо якщо джинси нові, хочеться знати напевно, що вони залишаться чорними надовго. Perwoll зібрав найкращі поради, щоб ваші джинси залишалися темно-чорними якомога довше.

Підготовка чорних джинсів до прання

Нічого не маємо проти потертості, яка може з'явитись на темних джинсах після декількох прань — це доволі круто виглядає. Але тим, хто хоче зберегти чорний колір джинсів надовше, найкраще почати з правильного догляду ще до прання. У випадку з темною тканиною важливо завжди перевіряти кишені. Там можуть ховатися, наприклад, паперові серветки, які розчиняються при пранні і залишають волокна на тканині. Якщо мова йде про чорний одяг, це означає, що його потрібно випрати вдруге – через це інтенсивність кольору страждає ще більше.

Порожні кишені потрібно вивернути назовні. Таким чином фарба на зовнішній стороні штанів не пошкодиться. Типові світлі смуги на швах, наприклад, часто виникають через тертя під час віджимання. Завжди періть чорний одяг з іншими темним кольорами — так можна запобігти зміні кольору. На світлій тканині може виникнути сіра «вуаль» при пранні.

Як правильно прати чорні джинси в пральній машині

Перш ніж штани потраплять до пральної машини, перевірте позначки про догляд на етикетці: при якій температурі їх слід прати, і чи є щось іще, що варто врахувати під час прання. Випрати обережно вийде, якщо ви вибрали програму делікатного прання при температурі 30 градусів і поставили машину на дуже м’який режим віджимання.

Дуже важливо використовувати правильний миючий засіб. У жодному разі не можна використовувати універсальний миючий засіб, адже він містить відбілювачі, які відокремлюють фарбу від тканини. Для чорних джинсів найкраще підійде рідкий миючий засіб, спеціально призначений для темної тканини, наприклад, засіб для темних та чорних речей Perwoll. Цей продукт не тільки захищає чорний одяг від втрати кольору, але і розгладжує волокна тканини, що робить чорний колір ще більш інтенсивним.

Вважається, що домашні засоби, які позитивно впливають на інтенсивність кольору темної тканини, — це оцет і сіль. Проте, вони не доглядають за волокнами і не очищують, а саме ці властивості має спеціальний миючий засіб для темної тканини. Крім того, оцет навіть може пошкодити гумові ущільнення пральної машини. Більш щадним для одягу і машини є відповідний миючий засіб.

Догляд за чорними джинсами після прання

Після прання слід висушити чорні джинси природним шляхом. Тепло сушарки погано впливає на колір і волокна. Найкраще повісити джинси на білизняну мотузку в тінистому місці на відкритому повітрі. Не сушіть їх під прямими сонячними променями: це відбілить чорний колір і рано чи пізно він перетвориться на сірий.

Ваші чорні джинси з роками втратили колір, але все ще сидять ідеально, тому ви в жодному разі не хочете з ними прощатися? Можна купити фарбу для тканини та перефарбувати їх. Засіб для речей чорного кольору від Perwoll допомагає відновити колір у волокнах при кожному пранні.

Автори зображення:
Обкладинка: ©Shutterstock
Зображення перше: ©iStock

Пов’язані статті

  • Perwoll Відновлення темних кольорів та волокон

    Сучасний догляд за волокнами для сяючого темного одягу.

  • Позначки догляду

    Що означають позначки на етикетках одягу

  • Прання шовку з одночасним захистом тканини

    Прання шовку — простіше не буває.