Позначки догляду: ключ до правильного догляду

Незважаючи на те, що більшу частину роботи виконує пральна машина, під час прання речей із шерсті в машині необхідно заздалегідь врахувати кілька важливих моментів. Ми крок за кроком пояснимо, як вам найкраще діяти.

Типові позначки догляду на етикетці вашого одягу

Перший крок до оптимального догляду за текстилем — шерсть не виняток — це подивитися на етикетку відповідного елемента одягу. Надруковані на ньому позначки догляду дають вам важливу інформацію не лише про саму білизну, але й про подальший догляд. Правильна інтерпретація позначок щодо прання та догляду дуже важлива, зокрема для шовку й шерсті, тобто для делікатних тканин.

Ручне прання

Ця позначка догляду означає, що одяг можна прати лише вручну за температури до 30 °C (ви можете переглянути наші відповідні поради щодо ручного прання) або за допомогою спеціальної програми машини для ручного прання шерсті.

Делікатне прання

Ця позначка догляду — це типовий символ для таких вимогливих тканин, як шовк і шерсть. Спеціально оброблені щерстяні тканини з відповідними позначками й написом «підходить для машинного прання» можна легко прати в режимі для шерстяних речей або делікатному режимі будь-якої пральної машини з короткою фазою віджиму.

Не прати

Ви помітили таку позначку догляду на етикетці вашого нового улюбленого шерстяного светра? Позначені таким чином речі не можна прати вручну або в машині. У цьому випадку найкраще звернутися в хімчистку.

Делікатне сушіння

Ця позначка стосується не самого прання, а правильного догляду після нього. Одяг із цією позначкою на етикетці можна сушити в сушильній машині на низькій температурі.

Не сушити в сушильній машині

Заборонено сушити одяг у відповідній машині, якщо на етикетці є ця позначка догляду. Найкраще розвісьте одяг і дайте йому висохнути на повітрі.

Прасувати на низькій температурі

Безумовно, позначки прасування невід’ємні в нашому списку загальних позначок догляду за шерстю. Згідно з цією позначкою догляду на етикетці одяг можна прасувати на низькій температурі. Глянцеві або чутливі до тиску вироби слід прасувати через суху тканину або за потреби із зворотного боку.

Не прасувати

Ця позначка однозначна: Прасувати такі речі не можна. Найкраще розправте одяг і розкладіть його.

Огляд усіх позначок догляду

На етикетці вашого одягу вказані інші позначки догляду, ніж наведені вище? Тоді перегляньте наш список, щоб зрозуміти, що вони означають.

Якщо зображено цю позначку догляду, білизну можна прати в звичайному режимі за температури до 40 °C.

Ця позначка догляду означає, що білизну можна прати в звичайному режимі за температури до 50 °C.

У цьому випадку для звичайного режиму прання допускається максимальна температура 60 °C.

Ви можете прати одяг із цією позначкою догляду в звичайному режимі за максимальної температури 70 °C.

Ця позначка означає звичайний режим прання за температури до 95 °C.

Ця позначка догляду вказує на те, що ви можете прати одяг у делікатному режимі (наприклад, у програмі легкого догляду або делікатного прання) за максимальної температури 40 °C.

Ця позначка також рекомендує делікатний режим(наприклад, у програмі легкого догляду або делікатного прання), але за максимальної температури 50 °C.

Періть одяг із цією позначкою в делікатному режимі (наприклад, у програмі легкого догляду або делікатного прання) за температури до 60 °C.

Дві лінії під ємністю вказують на спеціальний делікатний режим, де 30 °C — це максимально допустима температура.

Одяг із цією позначкою догляду може витримувати температуру до 40 °C у спеціальному делікатному режимі.

Ця позначка вказує на те, що одяг можна класти в сушильну машину на звичайний режим.

Одяг із такою позначкою слід розвісити в тінистому місці повністю мокрим.

Я висихаю найкраще на білизняний мотузці, — каже річ із цією позначкою.

Ця позначка вказує на рекомендацію сушити на білизняний мотузці, але в тіні.

Сушіть одяг із цим написом на етикетці також на білизняний мотузці в тіні, але він має бути повністю мокрий.

Що ця позначка означає для вас? Для висихання одяг потрібно розкласти в затіненому місці.

Щоб висушити повністю мокрий одяг у горизонтальному положенні, на етикетці має міститися ця позначка догляду.

Дві крапки на прасці означають, що прасувати одяг можна лише на помірній температурі, тобто до 150 °С.

Три крапки також вказують на помірно гаряче прасування, але до 200 °C.

Якщо на етикетці є ця позначка догляду, вам слід відмовитися від використання відбілювача — прати тільки кольоровими й м’якими мийними засобами.

Елемент одягу з цією позначкою менш чутливий і витримує обробку хлором і кисневим відбілювачем (наприклад, універсальним мийним засобом).

Ця позначка вказує на те, що відповідний одяг можна обробляти кисневим відбілювачем (наприклад, універсальним мийним засобом).

Одяг із цією позначкою не підлягає хімічному чищенню.

Ця ж позначка означає зовсім протилежне: дозволяється лише хімічне очищення!

Зараз буде трохи складно: Одяг із цією позначкою на етикетці можна чистити за допомогою вуглеводнів, перхлоретилену й розчинів R113 і R11.

Розчини R113 і вуглеводнів не становлять проблеми для одягу з цією позначкою догляду.

Вологе чищення? З цією позначкою — це не проблема!

Відповідно до цієї позначки очищення за допомогою вуглеводнів, перхлоретилену й розчинів R113 і R11 дозволено, але лише за обмеженої вологості та температури.

Якщо ви бачите цю позначку на етикетці, ви можете очистити одяг за допомогою R113 і вуглеводневих розчинів. Але зверніть також увагу на обмеження щодо додавання вологи й температури.

Ви вже знаєте позначки, які дозволяють вологе очищення. Ця позначка додає лише невелике доповнення: «Існують обмеження щодо додавання вологості й температури».

Правильне завантаження пральної машини

Після перевірки позначок догляду пральну машину можна завантажувати. Переконайтеся, що барабан не переповнений, оскільки занадто велике завантаження створює дуже велике механічне навантаження на текстильні вироби під час прання. Також існує ризик того, що мийний засіб не розчиниться належним чином. Для всіх тонких тканин, таких як шерсть і шовк, барабан слід наповнювати не більше ніж на чверть за один раз.

Наша порада
Перед пранням:

  • защепити всі застібки й кнопки
  • витягнути все з кишень
  • вивернути одяг навиворіт
  • розділити темний і світлий або білий одяг, щоб уникнути можливого знебарвлення

Вибір програми прання й температури

Якщо на етикетці вашого шерстяного одягу вказано ручне прання, виберіть відповідну програму на пральній машині та встановіть контроль температури відповідно до рекомендацій щодо догляду.

Якщо етикетки вже немає, і ви більше не можете точно пригадати інструкції з прання, усе одно виберіть програму ручного догляду. Про всяк випадок установіть регулятор температури на холодне прання. Якщо ваш текстиль виготовлено із шерсті, придатної для машинного прання, періть його у відповідному режимі або програмі делікатного прання за температури до 30 °C.

Наша порада
Якщо вам потрібно попрати особливо чутливі тканини, такі як кашемір, завжди використовуйте програму ручного прання й вибирайте холодну воду.