Perwoll Perwoll Perwoll

#Reconnect

#Перевідкриємо
Дізнайся все про свій одяг

Слакси та велике місто: як жіночі наряди захопили швидку моду

Obrázek čtyř dámských outfitů fast fashion zkoumajících téma slow fashion
Багато років тому, у найбільш вишуканому бутику Кракова було куплено сексуальні червоні велюрові штани. Нова власниця, 32-річна Софія, була поважним керівником відділу маркетингу, яка зробила успішну кар'єру, що могла посперечатися лише з її календарем соціальних заходів. Це було кохання з першого погляду. Наступні два тижні вони були нерозлучні. Софія була в червоних велюрових штанах на кожному відкритті нового шикарного закладу в місті. Але одного дня все скінчилося.

Швидка мода змінилася

Dva protagonisté dámských outfitů fast fashion sedí u stolu a pijí kávu

«Вона поклала мене... в пакет, разом із міні-спідницею в тигровий принт, з якої вона навіть не зняла етикетки, – розповіли червоні велюрові штани, – вочевидь, між нами більше «не було іскри»1. З того доленосного дня минуло п'ять років – і вона була не одна. У місті, де доступні мільйони модних можливостей, викидання у смітник ставало дедалі популярнішим2.

 

Я, пишна рожева спідниця, яка також ставала все старішою, розуміла її обурення. «Софія явно була переконаною одиначкою», – сказала я, захищаючи її.

 

«Вона не боялася тривалих стосунків, – відповіли червоні велюрові штани – просто тривалі стосунки більше не в тренді. В тренді швидка мода».

 

Пізніше ввечері, коли я вже була у власній шафі, її слова продовжували переслідувати мене. Я все думала, невже це правда? У часи більших, кращих, швидших, ідея відданості вийшла з моди? 

За повільну моду!

Čtyři protagonisté dámských outfitů fast fashion visí na prádelní šňůře

«Все так, – пояснила моя стара подруга, маленька чорна сукня, – якщо ти хочеш тривалих стосунків, ти повинна залишатися актуальною – класичні кольори, акуратні шви, і тобі доводиться інколи закривати очі на інші наряди, з якими твоя жінка інколи експериментує.» Вона та її власниця, Маргіт, щасливі разом останні 17 років. Вона супроводжувала Маргіт на офіційних робочих заходах, а Маргіт купила їй Perwoll Bідновлення кольорів та Зміцнення волокон. «Ось чому я наполягаю на якісному пранні, – сказала вона, перекинувши лямку через підвісну стійку у внутрішньому дворику. – Це основа повільної моди».

 

«Ти повинна бути винахідливою, – погодився наш прагматичний друг, сірий костюм, – щороку купується 80 мільярдів нових предметів одягу3. Хочеш стати частиною цієї статистики? Якщо ні, бери контроль у свої руки». Пізніше він перелічить усі заходи, які він пережив, щоб залишатись актуальним: брошки, ремені, нашивки та «катастрофа» – коли його власниця вставила грубі наплічники для вечірки у стилі 80-х. «Іноді доводиться ставати ексцентричним, щоб залишатись в тренді», – він знизав плечима.

 

По дорозі додому я побачила пляшку чорного фарбника для тканини. Може, це відповідь на питання, як уповільнити швидку моду? Може, настав час, коли усі жіночі наряди або відповідають вимогам або опиняються на смітнику?

Трансформація

Model fast fashion čeká přeměna na slow fashion, z kalhot na tašku

«Зовсім ні», – вигукнула моя червона велюрова подруга, коли я порушила це питання наступного тижня на уроці хореографії, – «Навіщо взагалі жити, якщо бути таким, як усі? Тому я вирішила перестати бути штанами». Вона зробила драматичну паузу.

 

Це сталося кількома днями раніше, коли, за її словами, після чергового недовгого роману вона опинилася в секонд-хенді. Спочатку вона почувалася приниженою, але так сталося, що найкрутіша дизайнерка повільної моди Кракова, Аня, проходила повз. «Вона взяла мене, порізала на шматки і перешила. Я ніколи не почувалась живішою, – сяяла вона, – глянь на мене, я тепер сумка-торба».

Епілог

Того вечора я відчула, що надія є. Звісно, багато людей продовжуватимуть поводитися з жіночими нарядами як з одноразовим товаром – таким, що вдягається раз та викидається. Але будуть і ті, хто бачить красу в недосконалості. Це світ, частиною якого я хочу бути – світ, який прикрашений брошками, завеликими наплічниками, де до моди ставляться свідомо. Як казав великий Ів Сен-Лоран, «Мода проходить, стиль вічний».

Як і ці персонажі, Perwoll – це більше, ніж просто гарненьке личко. Більше про нашу подорож до сталого розвитку тут.