Perwoll Perwoll Perwoll

#Renew

#Оновимо
Що ти можеш зробити, щоб дати речам друге життя

Правильне прання: вінтажні сукні на бретельках

Вінтажні сукні на бретельках знову в тренді. Не дивно – чи існує щось більш сексуальне та жіночне? Оскільки індустрія моди повільно, але неминуче, прагне до більш стійкого, соціально свідомого підходу до покупок, наразі кращий час, щоб уникати одноразової швидкої моди з центральних вулиць, і замість неї вибрати якісний вінтаж.

Після того, як ви знайдете свою нову улюблену вінтажну сукню на бретельках, запитайте себе: «як її прати?». Особливо коли це делікатна тканина, наприклад, шовк або вельвет, а ярлики з інструкціями відсутні. Ось кілька рекомендацій щодо того, як випрати та найкраще зберегти такий вінтажний наряд. 

До того як почнете прання ваших найкращих вінтажних знахідок

A woman wearing a vintage slip dress – follow our dress washing tips if you have one too

Навіть дуже якісний вінтажний одяг… старий. Це означає, що плаття, яке ви знайшли, досить тендітне, в нього може бути один-два недоліки. Ще одна проблема – можливо, відсутній ярлик, який міг би допомогти визначити тип тканини. Якщо не впевнені, потрібно бути обережними.

 

У вінтажних матеріалів зазвичай відсутні захисні хімічні покриття, які покращують зовнішній вигляд та витривалість сучасного текстилю. Раніше одяг часто виготовляли з шовку або парчі, барвники не завжди були стійкими, а оздоблення було делікатним. Перше запитання: «Це шовк?». Якщо не впевнені, зробіть тест на дотик: потріть тканину руками. Справжній шовк надзвичайно м’який і стає теплим, якщо його потерти. Далі протягніть тканину через кільце: штучний шовк застрягне, тоді як справжній прослизне. Якщо тканина з візерунком, перевірте зворотний бік. На справжньому шовку на лицьовій стороні буде видно візерунок, а на звороті – контур візерунка. На штучному шовку візерунок видно на лицьовій стороні, а на звороті – просто однотонний колір.

Забудьте про швидку моду і навчіться доглядати за своїми найкращими вінтажними нарядами

A basic rule of how to wash a dress without causing damage – hand wash

Який найкращий спосіб доглядати за вінтажним одягом, який роками зберігався у шафі? Ось три простих кроки, які варто зробити задля
досягнення найкращого результату з вінтажними речима: 

  1. Правильний продукт: більшість вінтажних матеріалів потребують ручного прання. Проте, щоб бути впевненими, застосуйте делікатний пральний засіб на шві, щоб побачити реакцію. Якщо він морщиться або линяє, віднесіть сукню в хімчистку. 
    Порада: обробіть усі плями правильним засобом до прання, наприклад, Perwoll для вовни та делікатних тканин, інакше пляма може в'їстися в тканину. 
  2. Делікатне ручне прання: якщо потрібно випрати особливо делікатний жіночий одяг краще забути про пральну машину. Натомість налийте кілька крапель делікатного прального засобу в миску, наповніть її прохолодною водою і обережно виперіть вінтажну сукню на бретельках. Прополощіть принаймні двічі до того, як обережно віджати. Увага: ніколи не викручуйте тканину.
  3. Сушити в розкладеному вигляді: як тільки виріб готовий до сушіння – особливо якщо одяг важкий – розкладіть, ретельно розправте, щоб запобігти утворенню складок.

Як випрати сукню не з делікатних вінтажних матеріалів

Що робити, якщо ваша якісна вінтажна знахідка все ж не шовкова та з тендітного матеріалу? В пральній машині можна прати бавовну, льон, поліестр, нейлон і більшість інших синтетичних матеріалів. Використовуйте делікатний пральний порошок та встановіть ручний режим прання. Якщо, навпаки, ваша вінтажна сукня на бретельках виготовлена з крепу, трикотажу або штучного шовку, вона потребує професійної чистки.  Делікатний шовк-сирець також краще віддати професіоналам.

«Елегантність – єдина краса, яка ніколи не згасає», – Одрі Хепберн

Image credits
Header image: Getty Images
Image of woman wearing a slip dress over a shirt: Nabile Quenum/Blaublut-Edition.com
Graphic of a handwash  symbol: Shutterstock