Прикрашений розрив – повільна мода, натхнення для якої було знайдено в кераміці в техніці Кінцуґі

У третій частині нашої серії відеороликів щодо витворів своїми руками у стилі повільної моди, ми нарешті розкриваємо техніку Кінцуґі, яка була натхненням для всіх інших. Щоб дізнатись, як філософія Вабі-Сабі – пошук краси в зламаних речах – надихає японське гончарство, поверніться до першої статті, де також описано, як полагодити порвані джинси у техніці Кінцуґі. У другій частині серії ви зможете дізнатись, як заштопати дірку з невеликою допомогою Кінцуґі, та створити веселий візерунок в горошок.

Тепер ми повертаємось до фактичного методу, що лежить в основі оригінальної техніки Кінцуґі, щоб використати його для ремонту розірваної сорочки.

Ідея своїми руками в стилі повільної моди: ремонт в техніці Кінцуґі за допомогою фарби

В нашому третьому відео ідеї своїми руками в техніці Кінцуґі покроково показано, як легко перетворити непривабливий розрив в прикрасу одягу.

Непомітно відремонтувати розрив сорочки з таких тканин як бавовна, шовк або атлас, майже неможливо. Не намагайтеся приховати розрив, натомість підкресліть її з посиланням на техніку прикрашання кераміки Кінцуґі. Ця давня японська техніка золотих швів (з'єднань) включає поєднання шматочків зламаної кераміки, порцеляни та інших гончарних виробів, використовуючи золотий лак, щоб тріщина стала прикрасою і перетворювала тріщину на яскраву особливість, а не на прикру ваду.

Розірвана футболка у техніці Кіцуґі – відео та покрокова інструкція витвору своїми руками в стилі повільної моди

You need to accept cookies to play this video

Потрібно:

  • звичайна футболка (або будь-який інший одяг з подібної тканини)
  • клейка стрічка для ремонту 
  • праска
  • золота фарба для тканини (ми використовували фарбу для тканини, яку можна наносити безпосередньо з тюбика)
     

Що робити:

1. Відріжте шматок стрічки для ремонту такого розміру та форми, щоб закрити весь розрив. 

Schritt 1: Eine Frau schneidet Nahtband, um ein gerissenes Shirt zu reparieren.

2. Виверніть футболку, розмістіть стрічку для ремонту на розриві та пропрасуйте відповідно до інструкції, щоб вона приклеїлась.

Schritt2: Eine Frau wendet das Shirt, um das Nahtband auf Links zu bügeln

3. Знову виверніть футболку і підготуйтеся до «зафарбовування тріщин».

4. Необов'язково: нанесіть на тканину контур візерунка, який ви хочете намалювати, олівцем, кравецькою крейдою, звичайним маркером або навіть шматочком мила. Якщо ваша тканина досить тонка і напівпрозора, можете також нанести візерунок на аркуш білого паперу і покласти під виріб, щоб його було видно і ви могли його перемалювати. Нам було простіше нанести візерунок як імпровізацію.

5. Намагайтеся наносити кожну лінію одним рухом, щоб створити ефект послідовності.

Schritt 5: Frau benutzt Goldfarbe, um mit der Kintsugi-Technik ein gerissenes Top zu reparieren

6. Залиште на достатній проміжок часу висихати і використовуйте високу температуру, щоб закріпити фарбу відповідно до інструкції, до прання футболки.

7. Носіть з гордістю!

Більше ідей своїми руками в техніці Кінцуґі в стилі повільної моди

Звичайно, витвір своїми руками, який представлено вище, не єдиний спосіб використати техніку Кінцуґі для перетворення пошкодженої старої речі в новий і прекрасний витвір мистецтва. Ось кілька альтернативних ідей своїми руками в стилі повільної моди для порваних речей.

  • Замість використання об'ємної фарби для тканини, ви можете використовувати пензлик або звичайну золоту фарбу для тканини. Ця техніка, вочевидь трохи ближча до того, як саме працюють японські майстри Кінцуґі.
  • Якщо ви вправні з голками та нитками, можете використати золоту нитку для ремонту розриву сорочки.
  • Під час ремонту в техніці Кінцуґі, інколи ціла частина порцелянового або керамічного виробу замінюється на подібний за розміром шматок з іншої розбитої речі. Імітуйте такий ефект, латаючи розрив явно відмінним клаптиком тканини, потім підкресліть шви золотою фарбою або декоративними швами.
  • Ми вибрали золотий колір як данину традиційній кераміці Кінцуґі, але ви можете вибрати будь-яку комбінацію кольорів, яку підкаже ваша уява.

Image credits:
Image of traditional kintsugi pottery: Shutterstock

Пов’язані статті

  • Джинси своїми руками в техніці Кінцуґі

    Як полагодити порвані джинси за допомогою давньої японської філософії

  • Витвори своїми руками в техніці Кінцуґі: вовняний светр

    Як полагодити вовняний светр за допомогою давньої японської філософії