У першій статті нашої серії про ідеї своїми руками для одягу, натхнення для яких було знайдено в японському мистецтві Кінцуґі, ми пояснили, як філософія Вабі-Сабі, пошук краси в пошкоджених речах, підходить до життя у стилі «повільна мода». Більше інформації про історію та про те, як полагодити порвані джинси у техніці Кінцугі.
На нашому шляху від однієї улюбленої повсякденної речі до іншої, в кожній новій статті цієї серії ми будемо розбирати, як можна застосувати одну ідею з різними техніками, щоб відзначити красу дрібних недоліків.
Наше друге відео та покроковий посібник в техніці Кінцуґі допоможуть легко зробити старий одяг знову новим, при цьому шити нічого не потрібно.
Вовна – дорогоцінний природний ресурс і просто казкове, універсальне волокно. Це матеріал, який легко зношується, розривається, його любить моль, але його також досить легко ремонтувати. Традиційні методи ремонту вовни, наприклад, штопання, намагаються залишитись «невидимими», але, як правило, сліди ремонту видно. Крім того, ідеальне штопання вимагає великої майстерності та багато терпіння. Якщо ви не вмієте шити, швидше за все, результати будуть досить грубими. Латки в техніці валяння з сирої вовни – весела, проста альтернатива штопанню. Зробіть латки різного розміру особливістю, а не помилкою – у дусі Кінцуґі – просто виконайте інструкції нашого простого відео з витвору своїми руками.
Потрібно:
- вовняний светр з дірками (цей з'їла нахабна моль)
- один комплект для латання вовни Woolfiller
- голка для валяння (входить до комплекту)
- підставка для валяння (входить до комплекту)
Що робити:
1. Виберіть вовну контрастного кольору або кількох кольорів. Пам'ятайте, ми не намагаємося приховати недоліки одягу. Натомість ми перетворюємо їх на гарний та сміливий акцент.
2. Помістіть підставку під дірку.
3. Відірвіть трохи вовни – почніть з меншої кількості, ніж, на вашу думку, вам знадобиться. Ви завжди можете додати ще.
4. Розташуйте сиру вовну безпосередньо над діркою і починайте потроху проштовхувати її через навколишню тканину голкою. Бережіть пальці!
5. Час від часу, рівномірно розподіляйте краї сирої вовни, щоб створити форму кола, або додайте ще, якщо необхідно.
6. Займіться наступною діркою від молі, іншим кольором. (Ми також виправили невелику дірку на комірці схожим кольором, тому що не хотіли привертати до неї увагу).
7. Носіть з гордістю!
Звичайно, метод з використанням Woolfiller – не єдиний спосіб зробити старий одяг новим. Ось кілька альтернативних ідей своїми руками для пошкоджених вовняних светрів.
- Замість того, щоб використовувати метод валяння для прикриття дірок від молі, ви можете штопати їх пряжею контрастного кольору. Оскільки ви не намагаєтесь зробити ремонт непомітним, вам не доведеться приділяти надмірну увагу ідеальним швам.
- Пришийте яскравий ґудзик, блискітки або маленькі перлинки до кожної дірки від молі як додатковий елемент оздоблення.
- Якщо дірки на ліктях, додайте латки для стильного вигляду «а-ля бібліотекар». Відео проєкту своїми руками, де показано процес, тут.