Правильне прання: вінтажні сукні на бретельках

Вінтажні сукні на бретельках знову в тренді. Не дивно – чи існує щось більш сексуальне та жіночне? Оскільки індустрія моди повільно, але неминуче, прагне до більш стійкого, соціально свідомого підходу до покупок, наразі кращий час, щоб уникати одноразової швидкої моди з центральних вулиць, і замість неї вибрати якісний вінтаж.

Після того, як ви знайдете свою нову улюблену вінтажну сукню на бретельках, запитайте себе: «як її прати?». Особливо коли це делікатна тканина, наприклад, шовк або вельвет, а ярлики з інструкціями відсутні. Ось кілька рекомендацій щодо того, як випрати та найкраще зберегти такий вінтажний наряд. 

До того як почнете прання ваших найкращих вінтажних знахідок

Навіть дуже якісний вінтажний одяг… старий. Це означає, що плаття, яке ви знайшли, досить тендітне, в нього може бути один-два недоліки. Ще одна проблема – можливо, відсутній ярлик, який міг би допомогти визначити тип тканини. Якщо не впевнені, потрібно бути обережними.

У вінтажних матеріалів зазвичай відсутні захисні хімічні покриття, які покращують зовнішній вигляд та витривалість сучасного текстилю. Раніше одяг часто виготовляли з шовку або парчі, барвники не завжди були стійкими, а оздоблення було делікатним. Перше запитання: «Це шовк?». Якщо не впевнені, зробіть тест на дотик: потріть тканину руками. Справжній шовк надзвичайно м’який і стає теплим, якщо його потерти. Далі протягніть тканину через кільце: штучний шовк застрягне, тоді як справжній прослизне. Якщо тканина з візерунком, перевірте зворотний бік. На справжньому шовку на лицьовій стороні буде видно візерунок, а на звороті – контур візерунка. На штучному шовку візерунок видно на лицьовій стороні, а на звороті – просто однотонний колір.

Забудьте про швидку моду і навчіться доглядати за своїми найкращими вінтажними нарядами

Який найкращий спосіб доглядати за вінтажним одягом, який роками зберігався у шафі? Ось три простих кроки, які варто зробити задля
досягнення найкращого результату з вінтажними речима: 

  1. Правильний продукт: більшість вінтажних матеріалів потребують ручного прання. Проте, щоб бути впевненими, застосуйте делікатний пральний засіб на шві, щоб побачити реакцію. Якщо він морщиться або линяє, віднесіть сукню в хімчистку. 
    Порада: обробіть усі плями правильним засобом до прання, наприклад, Perwoll для вовни та делікатних тканин, інакше пляма може в'їстися в тканину.

2. Делікатне ручне прання: якщо потрібно випрати особливо делікатний жіночий одяг краще забути про пральну машину. Натомість налийте кілька крапель делікатного прального засобу в миску, наповніть її прохолодною водою і обережно виперіть вінтажну сукню на бретельках. Прополощіть принаймні двічі до того, як обережно віджати. Увага: ніколи не викручуйте тканину.

3. Сушити в розкладеному вигляді: як тільки виріб готовий до сушіння – особливо якщо одяг важкий – розкладіть, ретельно розправте, щоб запобігти утворенню складок.

Як випрати сукню не з делікатних вінтажних матеріалів

Що робити, якщо ваша якісна вінтажна знахідка все ж не шовкова та з тендітного матеріалу? В пральній машині можна прати бавовну, льон, поліестр, нейлон і більшість інших синтетичних матеріалів. Використовуйте делікатний пральний порошок та встановіть ручний режим прання. Якщо, навпаки, ваша вінтажна сукня на бретельках виготовлена з крепу, трикотажу або штучного шовку, вона потребує професійної чистки.  Делікатний шовк-сирець також краще віддати професіоналам.

«Елегантність – єдина краса, яка ніколи не згасає», – Одрі Хепберн

Image credits:
Header image: Getty Images
Image of woman wearing a slip dress over a shirt: Nabile Quenum/Blaublut-Edition.com
Graphic of a handwash  symbol: Shutterstock