Будьте готові: як купувати вінтажний одяг

Небагато вражень, які можуть порівнятися із знахідкою якісного вінтажного одягу – золотих самородків, які чекають, коли їх покажуть на світлі. Але це не завжди просто. Іноді, після безрезультатних годин, витрачених на перегляд та пошук серед стелажів з вельветовим, парчевим та шовковим жіночим одягом, з'являється питання: може, не там шукаємо.

Де знайти вінтажний одяг

Простий спосіб: зайти в Інтернет і переглянути топові веб-сайти бутиків вінтажних речей, заповнені дизайнерськими виробами і незалежними брендами, а також одиничними коштовними знахідками. Але якщо вам більше до вподоби «полювання», варто шукати щастя у вінтажних або благодійних магазинах, де є жіночий одяг. Однак, перед тим, як навіть вийти за поріг, порада: виконайте домашнє завдання. Дізнайтеся, до якої епохи належить те, що вам перегляньте; переглянь луки, які тобі подобаються. Переглянь модні журнали, щоб побачити, які найкращі вінтажні стилі зараз в моді: зрештою, немає сенсу вкладати гроші в сукню-кльош та кардиган із бісеру 1950х, якщо всі вже перейшли до шістдесятих.

Далі, визначтеся з місцем. Магазини секонд-хенду у більш заможних кварталах пропонують дорожчі оригінали. Можливо, ви знайдете наряд, про який могли б тільки мріяти, за частину початкової ціни. У менш дорогих районах міста розміщуються благодійні магазини або магазини економ класу, де також продається вінтажний жіночий одяг. Трошки терпіння і ви обов'язково знайдете скарб.

Легкі виправлення своїми руками та поради щодо стилю

Коли знайдете щось, що вам подобається, ретельно огляньте. Незначні недоліки можуть додати шарму, проте великі плями або розриви повинні стати причиною відмови від покупки. Ретельно перевірте шви та всю річ вцілому на наявність розтягнень, розривів та дірочок. Багато з них можна виправити вдома, але якщо тканина витерта або зношена, ви марно витратите свої гроші. 

Загублені ґудзики та гачки або зламані блискавки можна замінити; шви, що розійшлися, можна виправити. Якщо шиття – не ваша сильна сторона або якщо одяг потребує виправлень, чому б не віднести його до кравця? Зрештою, ви платите низьку ціну за якісний жіночий одяг, тож, можливо, варто інвестувати, якщо врешті-решт ви отримаєте щось таке, що ви будете носити та отримувати задоволення.

Дві останні поради щодо покупок в секонд-хендах: 

  • Пам'ятайте, що виразний силует тієї епохи, яка вам подобається, був частково результатом носіння нижньої білизни, що змінює форму. Варто знайти таке ж, якщо хочете мати дійсно приголомшливий вигляд.
  • Якщо ви закохалися в річ, але не готові носити корсет або конічний бюстгальтер, подумайте, можливо професіонал зможе змінити виріб.

Якісний вінтаж, жодного запаху

Як краще позбутися цього в'їдливого аромату нафталіну та затхлих підвалів? Свіже повітря і сонце – найкращі природні дезодоранти. Злегка поприскайте на одяг білим оцтом, використовуючи невеликий пульверизатор. Кислота в оцті вирівняє рН і знищить запах. Повісьте одяг біля відкритого вікна, щоб прискорити процес вивітрювання. Якщо це не спрацює, спробуйте обережно випрати вручну правильним продуктом, спершу протестувавши на невеликій частині тканини.

Плями на певному вінтажному жіночому одязі могли бути там десятки років і, можливо, в'їлися в тканину. Наприклад, плями від дезодоранту під пахвами. Засоби для виведення плям можуть бути неефективними для таких застарілих плям, хоча деякі можливо замаскувати або приховати гарними оздобленням, латками чи іншими прикрасами.

Плями від цвілі, як правило, не виводяться. Проте ви можете спробувати застосувати суміш води і лимонного соку, харчової соди або оцту і залишити річ на свіжому повітрі або сонячному світлі. Простий спосіб вивести світліші плями – застосувати правильний засіб безпосередньо на плямі і дати йому ввібратися в тканину до прання. Безпосередньо на злегка заплямований або брудний комір нанесіть м’який засіб для чищення, залиште на кілька хвилин, а потім ретельно прополощіть.

Image credits:
Header image: Getty Images
Image of two people decorating  a shop-window: Getty Images
Close-up image of vintage bodice: Getty images

Вінтажний одяг – прекрасний і чудовий екологічний варіант. Ми в Perwoll дбаємо про сталий розвиток. Хочеш дізнатися більше? Більше інформації тут.

Пов’язані статті

  • Perwoll Відновлення та Аромат

    Догляд за ароматами Perwoll: наш найкращий догляд у поєднанні з спокусливим ароматом.

  • Нешопоголік – не купуйте новий, переробляйте вживаний одяг

    Нешопоголік – не купуйте новий, переробляйте вживаний одяг