Нешопоголік – не купуйте новий, переробляйте використаний одяг

Якими б зручними та звичними не були ваші найнадійніші базові речі – час від часу з’являється приваблива швидка мода, яка намагається спокусити вас на незаплановану покупку. Ось як протистояти спокусі і натомість дотримуватися шляху переробки вінтажних скарбів та використаного одягу, який у вас вже є.

Пам'ятайте про свій використаний одяг

Думайте про швидку моду як про підступну, безглузду справу, яка залишить вас із порожніми мріями та розчаруванням, коли ви повернетесь додому, до шафи з улюбленим старим одягом. Навіщо зраджувати затишному вовняному кардигану, який зробила ваша бабуся, якісні джинси, що сидять просто ідеально, або бавовняну літню сукню, яка подорожувала разом з вами по всьому світу?

Легко забути цінність того, що є вдома, зіткнувшись із новою гарячою швидкою модою. Вона може бути у вигляді блискучого вечірнього плаття, яке намагається спокусити вас своїм сучасним силуетом та тканиною, що облягає фігуру. А може, у вас виникла іскра із футболкою з іронічним слоганом поп-культури, яка буде смішною протягом однієї хвилини?

Уявіть свій старий одяг і як ви замінюєте будь-яку річ зі своєї колекції цією новою покупкою. Ви побачите, що жодна річ швидкої моди не буде, як сказала авторка бестселерів New York Times, Марі Кондо, «світитися радістю», як надійний текстильний партнер, який був поруч з вами протягом усіх злетів та падінь.

Переробіть свої вінтажні скарби

У вас виникли серйозні стосунки зі своїм одягом; ваше спільне минуле наповнене спогадами. Вони довели свою цінність, і ви точно знаєте, які предмети найкраще виглядають разом. У цьому є певний затишок, але, можливо, вам стає нудно?

 • Змініть свої модні ритуали, призначивши побачення з кожним предметом вашого гардеробу. Беріть кожну річ, від нудної ділової сорочки до маленької сексуальної чорної сукні, на прогулянку містом, особливо той одяг, який давно знаходиться на нижній полиці. 
 • Якщо ви вважаєте, що вашому одягу варто оновити стиль, внесіть зміни, поправки, дайте друге життя. Коли ваші старі речі покажуть себе з нового модного ракурсу, ви знову закохаєтесь в них.

Опирайтеся спокусам

Визнайте – іноді ми ходимо по магазинах лише для того, щоб отримати те особливе задоволення, яке може дати нова покупка. Не просто ж так шопінг називають терапією! Звільніться від залежності від швидкої моди за допомогою цих раціональних стратегій.

 1. Купуйте досвід, не речі
  Замість того, щоб витрачати зароблені гроші на елементи гардеробу, які можуть так і не побачити світ, щойно розвіється новизна, інвестуйте в спогади, які залишаться на все життя. Скажіть «ні» новій сукні, і ви зможете сказати «так» кулінарному курсу, одноденному походу в гори чи квиткам на популярне музичне шоу. Регулярно опирайтеся спокусам, і ваші заощадження незабаром будуть дорівнювати вартості відпустки. Бонус: усі ці заходи, піші прогулянки та курси залишать менше вільного часу для покупок одягу – тобто, менше спокус з боку дешевого одягу швидкої моди.  
 2. Будьте жадібними
  Забудьте про спокуси, ставши найбільшим скнарою з усіх. Якщо ви не носите кредитну картку або велику суму готівкою, ви не просто уникнете незапланованих покупок – ви в буквальному сенсі не зможете їх зробити. Бути без грошей в кишені ніколи не було так зручно.
 3. Якісний вінтаж замість абсолютно нового
  Зовсім не обов'язково купувати новий одяг, щоб отримати кайф від покупки. Одяг, який для вас буде новим, теж підходить. Можливо, ви навіть визнаєте «полювання» більш корисним. Бутики якісного вінтажу, блошині ринки та благодійні магазини наповнені скарбами, які чекають на своє відкриття.

Дбайте про свій наявний одяг

Звичайно, якщо ви плануєте жити довго та щасливо з одягом, який у вас вже є, ви прагнете, щоб він виглядав якнайкраще якнайдовше.  

 • Делікатні тканини вимагають ручного прання
 • Зберігайте зимовий одяг в темному сухому місці влітку
 • Оновлюйте волокна використаного одягу за допомогою прання з Perwoll

Image credits:
Header image: Stocksy
Image of woman wearing a polka-dot dress: Getty Images
Image of woman shopping in a flea market: Getty Images

Пов’язані статті

 • Perwoll для вовняних та дeлікатних тканин

  Зберігає гладкість і форму одягу з вовни та інших делікатних тканин.

 • Вікторина: зберегти чи викинути?

  Викидати чи не викидати, ось в чому питання. Готові отримати відповідь?