Даніела Салазар про стійку моду

Дизайнер повільної моди, Даніела Салазар, цілеспрямовано та сумлінно захищає сучасний стиль. Її різнокольорові, завжди актуальні вироби ручної роботи відрізняються жіночністю та дотриманням ідеї стійкості. Ми зустрілися з Даніелою, щоб поговорити про все: натхнення, дизайн та моду, і чому споживачів повинно цікавити те, як саме було зроблено речі...

Чому повільна мода важлива?

Завдяки глобалізації ми побачили умови життя та праці людей, які виробляють наш одяг, та шкоду, яку це виробництво завдає навколишньому середовищу. Як споживачі, ми повинні знати про фактичну «ціну» одягу та спосіб його виготовлення, а також вимагати більш чесного виробництва, оскільки наш вибір як покупців має великий вплив на зміни, що спостерігаються в індустрії моди.

Важливо знайти час, щоб вирішити, які речі дійсно потрібні, та яких людей і бізнес особисто ви збираєтесь підтримувати. Але також нам потрібно цінувати та берегти одяг, який в нас вже є. Загалом, нам потрібно змінити ставлення до одягу, без додавання непотребу до гір відходів та без експлутації людей і додавання непортебу до гір відходів.

Де ви берете натхнення?

З різноманітних джерел: архітектура, мистецтво, фотографія, скульптури, хороші книги та мода 50–60х років, а також натхнення з місць, де я жила, та жінок, яких я зустрічала. Мої дизайни завжди об'єднані спільною естетикою мінімалізму та жіночності. Я також намагаюся знайти баланс між самовираженням і створенням практичного одягу для жінок, що відображає їхній стиль, особистість та культуру. Мені подобається поєднувати ці ідеї зі своєю любов'ю до кольору, яка походить від мого венесуельського коріння.

Як ви створюєте речі повільної моди для своєї колекції?

Із часом, мій творчий процес змінився. Раніше я створювала дві колекції на рік. Тепер в мене менше колекцій, замість цього я просто додаю кілька нових деталей або варіантів кольору кожного сезону, тож все стає більш природним процесом. Я накопичую натхнення протягом року, вивчаю, чого не вистачає, що потрібно вдосконалити, та які кольори можна додати. Що стосується термінів, все залежить від речі, але, як правило, мені потрібно кілька тижнів, щоб створити щось абсолютно нове.

Де ви берете тканину?

Мені важливо не просто знайти тканину, яка мені подобається, але й компанію, що відповідає найвищим екологічним і соціальним стандартам. Я працюю з місцевими європейськими постачальниками, переважно з Німеччини, але також з Румунії, Іспанії, Нідерландів і Франції. Починаючи з перших колекцій, мої улюблені – конопляна та бавовняна. Останнім часом я вирішила додавати ті тканини, що залишаються після виробництва. Тут пропонуються ексклюзивні матеріали з унікальними кольорами та фактурами, при цьому тканина не потрапляє на смітник, що дає їй другий шанс на життя.

Ми знаємо, що виділяти улюбленців нечесно ... але чи є у вас така річ?

Вибирати завжди важко, тому що я дійсно вкладаюся в кожен виріб. Я б сказала, що одна із моїх улюблених речей – топ «Paloma». Він дійсно представляє мій особистий стиль, дуже простий, але зі складною архітектурною конструкцією. Пуловери «Park» – ідеальна базова річ, яку я завжди мріяла мати у своїй шафі. Проста форма в красивих кольорах. Мені також подобається, що його зроблено з конопель, тому це представник веганської трикотажної моди.

У вас є рекомендації щодо прання речей повільної моди?

Я наполегливо рекомендую завжди прати речі повільної моди в холодній воді та висушувати на свіжому повітрі. Це не тільки краще для навколишнього середовища, але й подовжує термін служби одягу. Ремонт також є важливою частиною життя речей. Чим більше ми любимо свій одяг і доглядаємо за ним, тим довше він зберігається. Ось чому я почала додавати зразок тканини до кожної купленої речі, щоб заохотити нового власника правильно доглядати та ремонтувати її за необхідності.

«Недостатньо просто шукати якісні продукти, які ми купуємо, ми повинні забезпечити якісне життя людей, які їх виготовляють».

Image credits:
All images: Courtesy of Daniela Salazar

Пов’язані статті

  • Еволюція вінтажної моди

    Три речі, які відривали себе заново частіше, ніж Мадонна.

  • Що всередині?

    Perwoll невпинно працює над тим, щоб надавати вам наші найкращі формули для догляду і щоб зберегти красу вашого одягу на довше.

  • Perwoll Відновлення кольору та волокон

    Сучасний догляд за волокнами для сяючого кольорового одягу.