Неймовірне друге життя речей: сміття однієї жінки

Уявіть ситуацію. Модель крокує по подіуму, її топ – порожні пляшки та лотки для яєць. На ній спідниця, яка раніше була завісою для душу, та сандалі з розрізаних велосипедних шин. Вона їхала через смітник? Ні, вона просто відображає тяжіння дизайнера сміттєвої моди до одягу, виготовленого з перероблених матеріалів.

Друге життя для сміття та непотребу, перетворення його на ювелірні вироби, одяг та аксесуари, не така вже й новина. Наразі цю ідею вже підхопили бренди товарів для дому, вона сприяла виникненню найбільш інтригуючих напрямків екологічної відповідальністі. Давай розглянемо перетворення сміттєвої моди від експерименту до зірки впливових трендів.

«Сміттєва мода»: історія виникнення руху другого життя речей

Поняття «сміттєва мода» вперше з'явилося десь на початку тисячоліття, хоча не зовсім зрозуміло, хто використав його першим. Наприкінці 2004 року цей рух був впливовим у Нью-Йорку, на підпільних вечірках в Нижньому Іст-Сайді, Манхеттен, де на танцполі панували екзотичні речі сміттєвих кутюр'є. 

Пізніше концепція отримає більшу аудиторію, після демонстрації в американському телевізійному реаліті-шоу «Project Runway (проєкт подіум)» у 2008 році. Учасникам змагань запропонували використати перероблені матеріали для показів, але нюанс був в тому, що їм довелося використовувати деталі автомобілів. Результати були приголомшливими – пальто та сукні, повністю виготовлені з ременів безпеки, штучної шкіри сидінь, гумових килимків та інших деталей автомобіля, – очевидно не те, що можливо спокійно завантажити в пральну машину. Ось що дійсно значить друге життя речей

Зі старого нове: одяг та Сміттєва мода 2.0

Зв'язок між сміттєвою модою та деталями автомобілів отримав дивовижний розвиток. Дизайнерам більше не потрібно ритися в непотребі, викопуючи іржаві деталі, щоб зробити з них спідницю. Сьогодні їх запрошують працювати з найсучаснішими переробленими тканинами, призначеними для автомобілів, і представляти їх як найтрендовіші речі.

Наприклад, партнерство 2015-2016 рр. між «Ford Motor Company» та «Redress» – модною благодійною організацією, орієнтованою на сталий розвиток – на форумі «Redress: Ford Design Challenge» . Протягом двох років вони запрошували десять нових дизайнерів з усього світу, щоб перетворити екологічні тканини для автомобільних сидінь на одяг високого класу для Тижнів моди в Гонконгу. 

Тканина і суміші перероблених пластикових пляшок та текстильних відходів. І хоча спочатку дизайнери скептично ставилися до матеріалу, який вони уявляли занадто жорстким або важким для роботи, натомість вони отримали універсальний матеріал, здатний показати глибину кольору та текстури. На один із дизайнів-переможців автора надихнула місцева архітектура – асиметричні сукні в сірих і мідних тонах, що нагадували підземний перехід мальовничого піку Вікторія, Гонконг.

Від рибальських сіток до плавок

Сьогодні сміттєва мода – головний тренд, а матеріали, які було викинуто, зазвичай отримують нове життя або перетворюються на одяг. Це не тактика нищівних ударів чи маркетинговий хід; просто бренди надають своїм клієнтам те, що вони хочуть – розумний сталий розвиток.

Все більше і більше лінійок одягу включають перероблені компоненти, наприклад, купальники Volcom, виготовлені з рибальських сіток, або джинсовий одяг від G-Star RAW, витканий з океанських пластикових відходів. Сміттєві кутюр'є не забувають й про аксесуари – сумки, гаманці та ремені, виготовлені з переробленої гуми, ременів безпеки та штучної шкіри. Тут лідером ринку є Freitag.

І ніщо з перерахованого не означає відмову від звичного бікіні, джинсової куртки чи сумочки. Навпаки, ці висококласні матеріали, виготовлені завдяки екологічним розробкам, однаково зручні на пляжі чи в міських джунглях та на подіумі. 

Можливо, ти можеш носити цілий наряд, від низу до верху, із розумно переробленого сміття. І ти не тільки би підтримувала сталий розвиток, ти б виглядала неперевершено, красуне.

Image credits:
Header image: Getty Images
Image of model wearing black on runway: Getty Images
Image of woman holding fishing net: Getty Images

Тут, у Perwoll, нам подобається, коли люди творчо ставляться до сміття. Ми також в подорожі до сталого розвитку. Якщо стало цікаво, більше інформації тут.

Пов’язані статті

  • Сталий розвиток – ключовий напрямок

    Ми приділяємо велику увагу тому, щоб наша упаковка була функціональною і придатною для переробки.