Светри для пінгвінів: наймиліший проєкт другого життя речей

Ви чули історію про теплий пухнастий одяг, який врятував милих маленьких пінгвінів? Ні, це не божевільний проєкт фешн-блогера, це реальність; перероблений одяг зіграв велику роль у порятунку життя пінгвінів, що постраждали від розливання нафти.

На жаль, плямки нафти навіть завбільшки з поштову марку більш ніж достатньо, щоб убити маленького представника виду пінгвінів. Як? Оскільки через нафту їхні пір’я злипається, пінгвін починає мерзнути, він стає важким і менш здатним полювати. Якщо їх не лікувати, вони помирають від холоду та голоду.

Рішення: вовняні светри зі старих речей для пінгвінів. Наприклад, коли пінгвін з плямами нафти потрапляє в клініку для диких в природних парках Філіп-Айленд, Австралія, використовується пухнастий светр, який не дає пташеняті вичищати й ковтати нафту, а співробітники отримують більше часу ретельно почистити пінгвіна.

Останнє велике розлиття нафти відбулося поблизу Філіп-Айленду у 2001 році, коли постраждало 438 маленьких пінгвінів1. На щастя, завдяки в'язаним вовняним светрам зі старих речей 96% пінгвінів з них було врятовано, вилікувано та випущено назад у дику природу.

Продовжуючи свої добрі вчинки у напрямку сталого розвитку

Щасливий кінець історії – приголомшливий успіх програми. Фонд «Penguin Foundation» був фактично завалений десятками тисяч вовняних светрів для пінгвінів, вони навіть попросили прихильників припинити надсилати їх.

Але фонд продовжує програму рятування пінгвінів. Вони збирають кошти шляхом продажу маленьких светрів для пінгвінів (неправильного розміру, форми, типу вовни) для досліджень малих пінгвінів, охорони та для потреб клініки для диких тварин. Вони також передають частину своїх светрів зі старих речей іншим центрам порятунку диких тварин, якщо виникає потреба.

І останнє, але не менш важливе: маленькі светри для пінгвінів стали прикладним інструментом для інформування студентів і громадськості про сталий розвиток та руйнівний вплив забруднення морських та прибережних територій на дику природу й довкілля.  Якщо ви думаєте подарувати вовняні светри крихітним пінгвінам або вашій місцевій благодійній організації, ось кілька кроків, як найкраще випрати всі вовняні речі.

Підказка для машинного прання вовни

Незалежно від призначення – крихітні чи справжні, для дорослих, – вовняні светри потребують правильного прання. Отже:

 1.  Прочитайте етикетку з інструкцією щодо догляду: не важливо, ви вирішили покласти вовняний одяг у пральну машину або віддаєте перевагу ручному пранню, варто перевірити етикетку щодо будь-яких спеціальних інструкцій. Зазвичай там описано найкращий варіант дій.
 2. Використовуйте спеціальний мішок для прання: якщо у вас вже є такий для делікатних речей, варто використовувати його також для вовняних речей. Хоча такий мішок і не обов'язковий, він запобігає перекрученню з іншими речами усередині барабана та потенційному пошкодженню.
 3. Використовуйте налаштування для вовни: в більшості пральних машин є програма для вовняного одягу. Якщо у вашої її немає, встановіть найхолодніший режим, щоб запобігти усадці. Крім того, у вашій машині також може бути режим ручного прання, який підходить для вовни.
 4. Додайте засіб для прання Perwoll для делікатних тканин: цей засіб для прання спеціально розроблено для делікатних і вовняних речей. За допомогою кришки та інструкції виміряйте необхідну кількість.
 5. Сушіння на повітрі: після прання, вивісить вовняний одяг на відкритому повітрі. Не використовуйте автоматичне сушіння: річ може сісти. Якщо річ дуже волога, заверніть її в чистий рушник і добре відіжміть. Потім обережно розтягніть і залиште сушитись.

 Image credits:
Header image: Shutterstock
Image of penguin in pink pullover: Getty Images

Джерела:
В'язання для природи

Пінгвіни чудові, чи не так? Знаєте, що ще досить добре? П'ять способів, як Perwoll сприяє сталому розвитку. Більше інформації.

Пов’язані статті

 • Perwoll та сталий розвиток

  Perwoll реалізує принципи сталого розвитку в чотирьох напрямах.

 • Одяг без кордонів

  3 проєкти повільної моди, про які потрібно знати

 • Бути частиною руху

  Майже 80% споживаної енергії і викидів CO2 під час використання засобів для прання пов'язані з етапом використання, тобто процесом прання в домашніх умовах.