Blackyoto – чесна мода чорніше чорного кольору

Чорний – найтемніший колір, чорний повернувся, він простий та без претензій, але це новий чорний. Чорний – гарний. Це колір трауру, універсальний символ елегантності, а також неофіційна глобальна модна уніформа. Місія Blackyoto, компанії чесної моди, офіс якої знаходиться в м. Мюнхен, Німеччина, віддати належне кольору, який по суті є відсутністю всіх кольорів.

Чорний барвник, безпечніший для навколишнього середовища та одягу

Кожна річ Blackyoto чорна, але це єдина їхня спільна риса. Рецепт речі Blackyoto простий, на перший погляд, але кожен предмет стає шедевром завдяки вишуканим елементам. Спочатку береться якісна вінтажна шовкова сукня, кашеміровий светр, куртка мілітарі чи вишите кімоно, які були знайдені на розпродажах старих речей, блошиних ринках та в перекупників по всьому світі. Вони відправляються на одну з двох традиційних майстерень фарбування у Кіото, які спеціалізуються на використанні барвників для текстилю на рослинній основі, які кращі для одягу, навколишнього середовища і дозволяють отримати найнасиченіші та найтемніші результати, відомі світовій моді.

Вишукані вінтажні скарби перероджуються у традиційний спосіб

Джеремі МакАлпін працював у індустрії моди десятки років, поки не відкрив для себе вузькоспеціалізований процес фарбування під час поїздки до Японії, який і надихнув його на створення бренду Blackyoto. «Саме чорний колір, а особливо традиція фарбування шовкових кімоно в Кіото в чорний» захопили уяву, пояснює він, «досконалість досягнення найдивовижнішого насиченого чорного. Нашим партнерам у справі фарбування в Кіото вже більше 100 років, їхні традиції є неймовірно важливою частиною того, що вони роблять – і, після розширення, того, що ми робимо». 

Частково, магія – в процесі відкриття. МакАлпін та його команда почали з'ясовувати способи особливо якісного фарбування вінтажних речей методом спроб і помилок. Після початкового етапу досліджень і розробок, відправлення речей у Кіото для фарбування та оцінки результатів, для студії Blackyoto в Мюнхені ставала все більш очевидною складність чорного кольору.

Як дізнався МакАлпін, «бавовна, шовк і вовна часто набувають різних відтінків чорного. Бавовна, як правило, набуває синювато-чорного кольору, а шовк зазвичай стає злегка червоним. Органічний барвник підходить лише для природних тканин, тому, якщо в матеріалі є синтетика, вона не приймає барвник, що також може призвести до чудових результатів. Ми також переконали наших партнерів перефарбувати найкращі вінтажні кімоно, які ми знайшли в Кіото, адже золота вишивка не пофарбується, і ми отримуємо поєднання багатьох факторів, що робить кожен предмет дійсно унікальним».

Як чорний барвник стає чесною модою

Хоча точний процес фарбування речей Blackyoto – велика таємниця, Джеремі МакАлпін знає основи. Перший етап – дуже висока температура, коли тканина фактично вариться при 95 градусах, щоб барвник проник глибоко у матеріал. Другий, поглиблення отриманого чорного при нижчій температурі. Зменшуючи відбиття світла, так званий Сінкуро (Shinkuro) робить його ще більш темним. Цей процес «також робить колір м’яким, що цікаво, оскільки чорний може бути досить різким. Хімічний чорний колір досить неприємний, але традиційний японський метод, який використовують наші партнери в Кіото, поглиблює чорний колір, одночасно пом'якшуючи тканину».

Як прати найчорніший чорний

Є кілька причин, чому Blackyoto – взірцевий бренд чесної моди, насамперед, завдяки тому, що він надає улюбленому одягу нове життя. Фарбування вінтажних знахідок у чорний колір допомагає замаскувати стійкі плями, полинялі місця, та може зробити застарілі предмети на диво сучасними. Процес фарбування органічним барвником є більш екологічним, ніж промисловими хімічними барвниками – не кажучи вже про вишуканий вигляд та неймовірне відчуття результатів. Ви можете зробити все, щоб чорний одяг служив довше – носіть його обережно, періть його з Perwoll для темних та чорних речей та завжди сушіть на повітрі подалі від джерел тепла та сонячного світла. Якісна, добре пофарбована річ у гардеробі – і тобі завжди буде що одягнути.

Image credits:
Header image: Getty Images
Image of woman wearing black on runway: Getty Images
Image of hands covered in black dye: Getty Images

Пов’язані статті

  • Perwoll Відновлення темних кольорів та волокон

    Сучасний догляд за волокнами для сяючого темного одягу.

  • Perwoll та сталий розвиток

    Perwoll реалізує принципи сталого розвитку в чотирьох напрямах.

  • Обличчя повільної моди: Кейт Флетчер

    Представляємо жінку, яка ввела цей термін і дала руху ім'я